Pripreme za održavanje 35. Svjetskog prvenstva u Fly-fishingu, domaćin i općina Ključ

posted in: Arhiva | 0

Općina Jajce je protekle sedmice bila domaćin zajedničkog sastanka sa načelnicima općina, predstavnicima sportsko-ribolovnih društava općina domaćina 35. Svjetskog prvenstva u mušićarenju i rukovodstva Sportsko-ribolovnog saveza BiH. Sastanak je održan na inicijativu Izvršnog komiteta 35. Svjetskog prvenstva u Fly-fishingu koje će se održati od 16. do 21.06.2015. godine na prostoru općina Jajce, Ključ, Donji Vakuf, Šipovo i Ribnik. Razgovaralo se o pripremama za organizaciju 35. Svjetskog prvenstva u mušićarenju, te o obavezama svih učesnika u organizaciji ovog takmičenja za koje se očekuje da će okupiti učesnike između 32 i 35 zemalja svijeta.

Načelnici općina koje će biti  domaćina takmičenja Edin Hozan, Nedžad Zukanović, Huso Sušić Milorad Ćirko i Goran Savić jednoglasni su bili u ocjeni da je Svjetsko prvenstvo značajan događaj za sve općine, te obećali finansijsku podršku iz budžeta općina ali i zajednički nastup sa Sportsko ribolovnim savezom BiH prema višim nivoima vlasti za što uspješnije održavanje 35. Svjetskog prvenstva u mušićarenju.

Prilog: Radio Ključ