Poslušajte III emisiju za dijasporu Radio Ključa

posted in: Dijaspora | 0

Emitovana je treća emisija “Migracije i razvoj” namijenjena ključanima koji žive i rade izvan svoje zemlje.Realizacija emisije  je zajednički projekat Radio Ključa i općine Ključ, a realizuje se u sklopu istoimenog projekta „Migracije i razvoj“ koji provodi Općina Ključ  u saradnji sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH, Švicarskom vladom i Razvojnim programom Ujedinjenih nacija.
U ovoj radio emisiji razgovarali smo sa Šefikom Muratagić, koordinatorom Udruženja Centar za lokalni razvoj i dijasporu u Bosni i Hercegovini o aktivnostima Centra , njegovom primarnom cilju -uspostavi kontakta sa našim građanima u dijaspori  ali i razvoju lokalnih zajednica a sve sa ciljem stvaranja klima za dobrovoljni povratak i investiranje u svoju zemlju, zatim primjerima i načinu povezivanja biznismena iz BiH i dijaspore kao i o načinu na koji naši građani iz dijaspore koji žele da se vrate u našu zemlji i pokrenu u njoj biznis mogu dobiti informacije od Centra za lokalni razvoj i dijasporu.

Predstavljena je i novootvorena ustanova u Ključu namijenjena za smještaj i njegu starijih i iznemoglih osoba dom za stare “Ključ sreće” koji je prva ustanova takvog tipa u našem gradu, te su emitovana najznačajnija zbivanja koja su obilježila mjesec novembar.

Kompletnu radio emisiju možete poslušati OVDJE

Prilog: Radio Ključ