Ermana Malovčić najbolja sportašica općine Ključ za 2014. godinu

posted in: Arhiva | 0

Sportski savez općine Ključ priredio je manifestaciju „izbor sportaša 2014. godine općine Ključ“. Manifestacija je održana u sportskoj Sali Osnovne škole „Sanica“ u prisustvu velikoj broja građana, sportista, omladine, djece , njihovih roditelja te predstavnika javnog života grada, lokalnih vlasti ali i predstavnici kantonalnog Sportskog saveza.Na ovoj značajnoj manifestaciji birali su se najprespektivniji mladi sportaši, najuspješniji sportaši u školskom sportu, najuspješniji junior i juniorka, potom, najuspješniji u invalidnom sportu, najuspješniji sportski radnik i trener, najuspješnija muška i ženska ekipa te najuspješniji sportaš općine Ključ. Žiri koji je birao najuspješnije sportaše općine Ključ bio je u sastavu: Nermin Mešanović, Emir Hadžić, Mujo Islamagić, Sanel Hadžić i Husein Šistek.

Na samome početku Sportski savez općine Ključ, iskoristio je priliku i uručio posebne zahvalnice sponzorima uz pomoć kojih su i ključki sportaši uspješniji i koji stalno pomažu ovu manifestaciju. Priznanja su uručena Općini Ključ, firmama d.o.o. „Kofix“, d.o.o. „FICO“, d.o.o. „Mujezinović“, Restoranu „Ključ“ i pekari „Cili-pek“. 
Program je upotpunjen još i nastupom domaćih interpretatora braćom Talić kao i nastupom Kulturnoumjetničkog društva „Naša mladost“.
Kada je doša red za dodjelu priznanja sportašima, za najperspektivnije mlade sportaše proglašeni su:

Edvin Fazlić – Taekwondo „Ljutić Dursum Frenki“
Lejla Avdić – Taekwondo „Ljutić Dursum Frenki“
Lejla Merdanović – ŽOK „Ključ“
Sandi Zukanović – Rukometni klub „Ključ“
Armin Kujundžić – Rukometni klub „Ključ“
Denis Zukić – Košarkaški klub „Sana-Ključ“
Alem Suljić – NK „Ključ“
Ema Selman – Karate klub „Omladinac“ Sanica
Ena Selman – Karate klub „Omladinac“ Sanica
Adis Ćomić – Karate klub „Omladinac“ Sanica
Amna Silajdžić – Stonoteniski klub „Sana-Ključ“
Haris Topalović – Stonoteniski klub „Sana-Ključ“
Amir Omanović – NK „Omladinac“ Sanica
Almedina Karadžić – Šahovski klub „Sanica“
Sead Silajdžić – MOK „Ključ“
Admir Malovčić – MOK „Ključ“
Adis Kujundžić – NK „Bajer 99“

Najuspješniji kadeti općine Ključ koji će predstavljati općinu Ključ na izboru sportaša USK-a su:
Adis Ćomić – Karate klub „Omladinac“ Sanica
Lejla Avdić – Taekwondo „Ljutić Dursum Frenki“
Najuspješniji u školskom sportu u 2014. godini su: Hadžić Selma, Jakupović Dinko, Mahmutović Selma i Smajić Fehim.
Za najuspješnije juniore općine Ključ u 2014. godini izabrani su: Adnana Bajrić, Alija Adžemović, Indira Fazlić i Sabahudin Avdić.
Najuspješniji u invalidnom sportu su: Vahida Bešlagić i Mujo Islamagić
Najuspješniji sportski radnik i trener su Mujaga Selman i Muhamed Ramić.
Najuspješnija ženska ekipa je ženska ekipa SSRI u pikadu a najuspješnija muška ekipa je Nogometni klub „Ključ“.
Najuspješniji sportaši u sportašice u općini Ključ za 2014. Godinu su u loptačkkim sportovima: Selma Mahmutović – ŽOK „Ključ“ i Emil Husić – NK „Omladinac“ dok su u borilačkim sportovima najuspješniji Hadžić Sanel – Taekwondo „Ljutić Dursum Frenki“ i Ermana Malovčić Taekwondo „Ljutić Dursum Frenki“
 
 
 

Sportski savez dodijelio je i posebna priznanja svim takmičarima, sportašima i ekipama koji su na državnim prvenstvima i kupovima osvojili prvo mjesto i koji su članovi reprezentacije BiH a to su:
Ema Selman – Karate klub „Omladinac“ Sanica
Ena Selman – Karate klub „Omladinac“ Sanica
Adis Ćomić – Karate klub „Omladinac“ Sanica
Lejla Avdić – Taekwondo „Ljutić Dursum Frenki“
Indira Fazlić – Taekwondo „Ljutić Dursum Frenki“
Ermana Malovčić – Taekwondo „Ljutić Dursum Frenki“
Mujo Islamagić – SSRI državni prvak
Vahida Bešlagić SSRI državni prvak
Ženska ekipa u pikadu – SSRI državni prvak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Od ovih kandidata izabran je i najbolji sportaš općine Ključ za 2014. Godinu a za najboljeg sportaša proglašena je Ermana Malovčić kojoj je priznanje uručio općinski načelnik te ovom prilikom iz rezerve općinskog načelnika nagradio sa 500,00 KM.
Ermana Mlaovčić osvojila je prvo mjesto na državnom prvenstvu u kickbox-ingu disciplina „light contact“ održanom u Bihaću, potomdrugo mjesto u Bijeljini na državnom prvenstvu u Taekwondou, treće mjesto državnog prvenstva u kickboxingu disciplina „point fighting“ održanom u Čapljini. Potom drugo mjesto na „Balkan Open-u u disciplini „light contact“ i drugo mjesto otvorenog prvenstva USK-a.
Na kraju svoje utiske sa nama su podijelili i predsjednik Sportskog saveza USK Emir Dautović, Emir Hadžić predsjednik općinskog Sportskog saveza i načelnik općine Ključ prof. Nedžad Zukanović: