Svečana akademija povodom Dana nezavisnosti BiH

posted in: Arhiva | 0

U povodu Prvog marta, Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine, danas je održana svečana akademija. Svečanoj akademiji prisustvovali su predstavnici javnog i političkog života naše općine, te brojni građani. U svom obraćanju Općinski načelnik Nedžad Zukanović još jednom je istakao značaj ovoga datuma. Osvrnuo se na dešavanja devedesetih godina kao godine teških, kontradiktornih ideologija i igara oko Bosne i Hercegovine koje su rezultirale raspisivanjem referenduma za nezavisnu domovinu. Još jednom je istaknuto da je voljom većine građana Bosne i Hercegovine na referendumu održanom 28.02. i 29.02.1992.godine odlučeno da Bosna i Hercegovina bude nezavisna država. 

Ovu svečanost svojim nastupom upotpunile su članice hora KUD-a “Stari grad” Ključ  i učenica muzičke škole Melisa Pajić. Učenici Mješovite srednje škole Ključ predstavili su scensku izvedbu “Rijeke nam kazuju i poručuju” po tekstu kojeg ju napisala naša sugrađanka Šefika Koljić, koja je kroz govor rijeka ispričala bolnu istinu o neizmjernoj količini zla i mržnje koja se obrušila na BiH. 
Nakon svečane akademije delegacije su položile cvijeće na Spomen obilježje žrtava rata općine Ključ.
 

 

More text goes here.