Povodom Dana civilne zaštite F BiH Općini Ključ uručena zahvalnica

posted in: Arhiva | 0

Jučer je u Sarajevu upriličena svečanost povodom obilježavanja Međunarodnog dana civilne zaštite koji ujedno i Dan civilne zaštite Federacije BiH. Na svečanosti su priznanja civilne zaštite, plakete, zlatne značke, pohvale i zahvalnice uručene kolektivima i pojedincima te predstavnicima diplomatskog kora, koji su svojim radom i angažovanjem u 2014.  ostvarili izuzetne rezultate u zaštiti i spašavanju ljudi i materijalnih dobara. Zahvalnica za   uspješnu saradnju i doprinos u izgradnji  sistema zaštite spašavanja ljudi i materijalnih dobara u Federaciji Bosne i Hercegovine uručena je i našoj općini. 

U 2014.godini zbog majskih poplava na području općine Ključ bilo je proglašeno stanje elementarne nepogode. Poplavljeno je bilo preko stotinu sambenih i drugih objekata, 466 hetara poljoprivrendog zemljišta je bilo pod vodom, 39 klizišta, uništen je određeni broj lokalnih puteva, vodovodnih mreža a jedna porodica ostala je bez krova nad glavom, jer je došlo do pucanja zidova kuće usljed aktivnog klizišta.
Štab civilne zaštite općine Ključ uspješno je odgovorio situaciji u kojoj smo se tada našli. Na području naše općine nije bilo ljudskih gubitaka, stanovništvu je pružena adekvatna zaštita , kao i pomoć u saniranju pretrpljene štete zbog čega je općini Ključ uručeno priznanja  Federalne uprave civilne zaštite .