Sastanak sa načelnicima općina USK

posted in: Arhiva | 0

Općine, lokalne zajednice su najbolji dio Unsko-sanskog kantona, a načelnici su najbliži građanima. Treba nam zajedništvo, istina, organiziranost, iskrenost i discipilina i Vlada Kantona, kojoj sam na čelu, stajat će vam na raspolaganju u punom kapacitetu kad su u pitanju pripreme projekata i nastup prema višim nivoima vlasti gdje ćemo ubuduće nastupati zajednički, kazao je mr.sci. Izudin Saračević, premijer USK pozdravljajući načelnike općina u sastavu Kantona na današnjem sastanku, održanom u Bihaću.

Ovo je prvi sastanak sa čelnim ljudima općina i početak nove prakse u Unsko-sanskom kantonu gdje se na prvo mjesto stavlja saradnja u interesu građana i razvoja Kantona. Ovo treba da bude matrica ponašanja i ta sinergija pomoći će da gradimo dobar sistem i postignemo kvalitetne iskorake, kazao je načelnik Cazina Nermin Ogrešević. Jedinstveni u tom stavu su i ostali načelnici. Načelnici Bosanske Krupe, Ključa i Velike Kladuše: Armin Halitović, Nedžad Zukanović i Edin Behrić ističu da će ova saradnja i zajednički rad poslati pozitivnu poruku i građanima i višim niovima vlasti. Općine su točkovi ovog voza i politika ove Vlade daje mi vjeru da možemo postići uspjeh, kazao je Zlatko Hujić, načelnik Bosanskog Petrovca. Agan Bunić, načelnik Bužima smatra današnji susret i saglasnost oko koordinacije i saradnje, početkom nove, pozitivne priče za Unsko-sanski kanton. Svi projekti koji se rade na području Kantona su naši, zajednički projekti i svaki uspjeh bit će zajednički. Općine će pomoći Vladi da stabilizira zatečeno stanje kako bi se zajedno okrenuli razvoju. Ovo više neće biti Kanton- slučaj poručio je načelnik Bužima.