Članovi Vlade USK obišli pogone DI Sanice – do kraja godine planirano upošljavanje sto radnika

posted in: Dijaspora | 0

Ministri u Vladi USK Zikrija Duraković, Vid Šantić i Dragan Polimanac, predvođeni premijerom Izudinom Saračevićem, jučer su posjetili pogone DI „Sanica“ gdje su se upoznali sa problematikom ovog preduzeća, koje je poslije neuspješne privatizacije godinama propadalo. No, izgleda za drvoprerađivače iz Sanice konačno stižu bolji dani. Naime, nakon obilaska preduzeća, članovi Vlade USK, rukovodstva Unsko-sanskih šuma i čelni ljudi Općine Ključ prisustvovali su prezentaciji konačne verzije feasibility studije za revitalizaciju DI „Sanica“. Ovu studiju su sačinili stručnjaci Društva za proizvodnju i promet „Bi Pa inžinjering“ iz Zavidovića.

Kako je rečeno, prezentirani podaci ukazuju na potpunu opravdanost pokretanja proizvodnje u ovom preduzeću na bazi furnira, furnirskih ploča i otpresaka i dijelom ljepljenja masivnog drveta.
Tako se u prvoj fazi, do kraja ove godine, planira uposliti stotinu radnika, a ukupna ulaga
nja iznosit će preko 2,500.000 KM.