Općinski načelnik Nedžad Zukanović u posjeti Turskoj

posted in: Arhiva | 0

U okviru radne posjete gradu Denizli, Republika Turska, Općinski načelnik Nedžad Zukanović gostovao je na TV Denizli, gdje je imao priliku upoznati javnost sa historijom Bosne i Hercegovine, posebno kulturnim naslijeđem općine Ključ. Prezentovao je prirodna bogatstva i ukupan poslovni ambijent naše općine i istakao spremnost za svaki vid saradnje, naročito na ekonomskom planu.

Nakon toga uslijedila je posjeta najvećem turskom proizvođaču i izvozniku ribe pastrmke koji su iznimno zainteresovani za ulaganja na općini Ključ i čiji je predstavnik nedavno obišao lokacije na našem području. Gostoprimstvo Općinskom načelniku je ukazao i direktor Poljoprivrednog zavoda regije Denizli čime je otvorena i mogućnost saradnje na poljoprivrednom stočarskom planu. Domaćin posjete je gospodin Yasin Ozpek, direktor firme Ozpekler, a posjeta je organizovana zahvaljujući organizaciji BIGMEV.