Potpisani ugovori općine Ključ sa nevladinim organizacijama o finansiranju projekata

Danas je upriličeno potpisivanje ugovora između općine Ključ i predstavnika nevladinih organizacija, koje su sa svojim projektima aplicirali na javni poziv općine Ključ.

U skladu sa Odlukom o kriterijima, načinu i postupku raspodjele sredstava NVO sektoru, općinska komisija za ocjenu projektnih prijedloga donijela je odluku kojom će općina Ključ u ovoj godini financirati ukupno devet projekata i to u okviru prioritetne oblasti jačanja lokalne demokratije jedan projekat, iz oblaste kulture šest projekata i u okviru oblasti socijalne zaštite dva projekta. Svi projekti biće financirani sa iznosom od po 1.000 KM. Ugovore su potpisali predstavnici nevladinih organizacija i Abdulah Šistek pomoćnik općinskog načelnika općine Ključ koji je ujedno i predsjednik Komisije za ocjenu projektnih prijedloga.

Podsjećamo o kojim nevladinim organizacijama je riječ i koji su to projekti koji će biti financirani iz Budžeta općine a koji će biti realizovani u u narednom periodu.

Prioritetna oblast jačanje lokalne demokratije – jedan projekat:
Omladinski centar “Kosmos” – “Uči, misli, aktiviraj se”

Prioritetna oblast kultura – šest projekata:
Bošnjačka zajednica kulture “Preporod” – Općinsko društvo “Preporod” Ključ – “Organizacija večeri sevdalinke”
KUD “Stari grad Ključ” – “Međunarodna smotra horova”
UM “Krasuljak” – “Organizacija večeri narodnih igara na Krasuljama”
Kulturno-sportsko društvo “Ćiro” – “Sanička dolino, igraj, pjevaj, skači, zaslužila si”
KUD “Naša mladost” – “IV smotra folklora Sanica 2015””
Udruženje za zaštitu kulturno-historijskih i prirodnih vrijednosti “Ključ na Sani” – “Iskopaj svoju prošlost”

Prioritetna oblast socijalna zaštita – dva projekta:
Udruženje roditelja djece i mladih sa posebnim potrebama “I mi se budimo” – “Pružite nam ruku prijateljstva”
Udruženje žena “Ključki biseri” – “Zdrava žena, stabilna porodica”