Predstavnici općine Ključ prisustvovali dženazi u Prijedoru

posted in: Arhiva | 0

Općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović i predsjednik Udruženja porodica šehida i poginulih boraca općine Ključ Emsud Mešić  prisustovali  su kolektivnoj dzenazi u Prijedoru gdje su jučer ukopani posmrtni ostaci 29 prijedorskih žrtava genocida. Dženazu kojoj je prisustvovalo više od 1.000 Prijedorčana je predvodio reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović.Dženaza je klanjana na stadionu OFK Brdo u Hambarinama odakle su tabuti sa posmrtnim ostacima prevezeni u lokalna mezarja gdje će naći svoj posljednji smiraj. 

Posmrtni ostaci identificiranih žrtava ekshumirani su uglavnom iz masovnih grobnica Tomašica na području Prijedora, Korićanske Stijene na području Kneževa i jame Hrastova Glavica na području Sanskog Mosta.
Najmlađa žrtva je Zikret Redžić, ubijen kada je imao 18 godina, a najstarija Asim Žerić koji je u trenutku smrti imao 67 godina. Ova dženaza predstavlja još jedan od svježih i najuvjerljivijih dokaza o počinjenom zločinu u dolini rijeke Sane.