Počeo 14. memorijalni turnir u malom nogometu “Izet Avdić”

posted in: Arhiva | 0

U organizaciji Saveza za sport i rekreaciju invalida opcine Ključ sinoć u 21:00 poceo je jedan od najvećih sportskih događaja na području naše općine četrnaesti  Memorijalni turnir u malom nogometu “Izet Avdic”. Na takmicenje se prijavilo 46 ekipa u 4 kategorije: seniori 24 ekipa, kategorija 2000/2002 godište 6 ekipa, kategorija 2003/2005 godište 8 ekipa i veterani 8 ekipa.Turnir je svečano otvorio Mirsad Nuhanović predsjednik Saveza za sport i rekreaciju invalida USK-a, a generalni pokrovitelj ovogodišnjeg turnira je Ministarstvo za pitanje boraca USK-a. 

Otvorenju turnira, koji se kao i svake godine održava na otvorenom školskom igralištu, prisustvovao je veliki broj građana, učesnika turnira, te predstavnici društveno-političkog života općine.Prvu noć turnira odigrane su dvije utakmice. Prva kojom je i otvoren turnir između ekipe Sindikata IV i Fitnes Balanc Centra rezultatom 3:1 i druga između ekipe Cafe Bar Roma i JM Petrol Art Klub koja je također završena sa rezultatom 3:1 .Večeras će na turniru biti odigrano 5 utakmica. U kategoriji 2000/2002 sastati će se ekipe SM Selimović i Sanica 2015 te ekipe Sehara i Sindikat. U kategoriji 2003/2005 sastaju se ekipa Restoran Kula-Bambi i Pude-trans.Večeras će biti odigrane i 2 utakmice u ekipi seniora gdje će se sastati ekipa Kablovska i DOO Hamedović, te ekipe Jezero Mirza i AC Consulting.