JP Ceste FBiH investiraju u ceste na području Ključa i USK-a

posted in: Arhiva | 0

Jučer je u Bosanskom Pertovcu organizovan sastanak pod pokroviteljstvom JP Ceste Federacije Bosne i Hercegovine  na kojem je uzeo učešće i Općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović.  Na sastanku  je prezentiran Program investiranja za period 2015-2019. godina.  U planu  JP Ceste Federacije Bosne i Hercegovine je izgradnja treće trake na tri najznačajnija prevoja- Lanište,Ripač,Oštrelj, koji općinu Ključ povezuju sa susjednim općinama Bosanski Petrovac Drvar, te gradom Bihać. Navedeni radovi  će se finansirati iz kreditnih sredstava Evropske investicione banke, Svjetske banke i EBRD-a u iznosu od cca 7,5 miliona eura.

Predstavnici JP Ceste FBiH su sa zadovoljstvom izjavili da je planirano u narednom period ulaganje u puteve USK-a u iznou od 40 miliona eura. Načelnici općina  Ključ, Bosanski Petrovac i Drvar dali su punu podršku Programu JP Cesta FBiH, te obećali da će sa svoje strane u lokalnim upravama poduzeti hitne mjere na stvaranju uslova za rješavanje imovinsko pravnih pitanja na dijelu puta na kojem će biti izvođeni radovi.