Organizovan “ Poslovno-investicioni forum”

posted in: Arhiva | 0

U cilju uspješne realizacije lokalne strategije razvoja i njenih prioritetnih projekata, Općina Ključ danas je organizovala  “Poslovno-investicioni forum”. Namjera ovog foruma je  da bude prepoznat kao tradicionalno mjesto promocije privatnih biznisa, razmjene iskustava i znanja umrežavanja poslovnih aktivnosti u organizaciji Općine Ključ i partnera. 

Centralna tema ovog foruma bila  je prestavljanje namjene Regulacionog plana prostornog obuhvata DI “Ključ” u Ključu , atraktivnog poslovnog lokaliteta u gradskom središtu, površine 5h na magistralnom putu Sarajevo-Bihać uz samu rijeku Sanu. Prezentatori današnjeg foruma bili su Općinski načelnik  prof. Nedžad Zukanović , Lorena Felić ispred Razviojne agencije Unsko Sanskog kantona, Drago Vučić ispred Agencije za unapređenje stranih investicija u BiH- FIPA te Rufad Čajić predstavnik Općine Ključ koji je  prezentovao nacrt  Regulacionog plana prostornog obuhvata DI “Ključ”. Tokom izlaganja konstatovano je  da općini Ključ jedino komunikacijska povezanost, sadržajnija ekonomska saradnja, veća integriranost tržišta, kao i dobro organizovani i koordinirani zajednički nastupi i prezentacija stvarnih lokalnih potencijala, mogu omogućiti da postane interesantno područje za nova ulaganja. U svom obraćanju Općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović je naglasio  važnost ovakvih susreta, te istakao spremnost organa uprave i njega lično u davanju svih vidova podrške potencijalnim ulagačima, čiji je cilj investiranje u našu lokalnu zajednicu.