U općini Ključ kroz “Program javnih radova 2015” zaposleno 35 osoba

posted in: Arhiva | 0

Općina Ključ se i ove godine uključila u poticajne mjere Fedralnog zavoda za zapošljavanje pod nazivom “Program javnih radova 2015” kojima je predviđeno privremeno  zapošljavanje dugotrajno nezaposlenih osoba koje vrlo teško pronalaze posao. Cilj ovog programa je, društveno korisnim radom povećati zaposlenost  , ublažavanje socijalnih posljedica nezaposlenosti, te integracije na tržište rada kroz vremenski ograničeni radni angažman i društveno koristan rad. 

Ove godine u programu javnih radova na period od 3 mjeseca zaposleno je  35 sa područja naše Općine i to u Jedinstvenom općinskom organu uprave općine Ključ, JU “Općinski fond za komunalnu djelatnost i infrastrukturu” Ključ , Udruženje poljoprivrednika “Ključka dolina” i Udruženje Kanu kajakaški klub Ključ.  Sa lijepim vremenom  zaposleni u ovom program u Općini Ključ počeli su sa radovima na čišćenju naselja “Luke”,  područje oko izvora rijeke Sanice te put prema selu  Humići. Zaposleni na javnim radovima obavljat će poslove na uređivanju i održavanju javnih površina, uređivanju objekata koji su u vlasništvu Općine, te niz drugih poslova koji koje je potrebno obaviti radi održavanja javnih površina i komunalne infrastrukture.