Od iduće sedmice počinje naplata parkinga u Ključu

posted in: Arhiva | 0

U općini Ključ jučer su postavljena 4 automata za naplatu parkinga na sedam javnih parkirališta na kojima će se u narednom periodu naplaćivati parking u našoj općini i to Autobusna stanica, Dom Kulture, Zgrada SDK-a, Zanatski poslovni centar, Caffe Lane i Policijska Stanica Ključ. 

Radno vrijeme parkirališta će biti određeno svakim radnim danom  i subotom  u periodu od 07-20 sati, a cijene parkiranja iznositi će  1,00 KM za 1 sat parkiranja, 5,00 KM za cjelodnevno parkiranje. Za sve one koji se ne budu pridržavali odredbi Odluke o djelatnosti javnih praking prostora na području Ključa predviđene su i novčane kazne. Naplatu i kontrolu naplate parkiranja, obavljat će uposlenici Općinskog fonda za komunalne djelatnosti i infrastrukturu , a sredstva prihodovana od naplate parkiranja pripadati će Fondu. Prema informacijam od Hajrudina Hasanbegovića, direktora  Fonda nakon što je ove sedmice izvršeno postavljanja parkomta čija ukupna vrijednost iznosi 34.000 KM već naredne sedmice planirano je da se isti stave u funkciju i krene sa naplatom parkinga. Inače naplaćivanje parking prostora se vrši u skoro svim općinama našeg kantona i veoma je efikasan način da se uvede red u saobraćaju. Općina Ključ naročito u ljetnom periodu, kada stižu naši sugrađani koji žive i rade u inostranstvu, ima problema sa gužvom u saobraćaju posebno u centru .