Otvoren Poslovni centar Tempic & FA

posted in: Dijaspora | 0

Danas je u Ključu, u prisustvu velikog broja građana, svečano otvoren Poslovni centar Tempic & FA a u okviru kojeg i nova Konzumova prodavnica. Vrpcu novoizgrađenog poslovnog centra presjekli su općinski načelnik Nedžad Zukanović i vlasnici firme Tepic & FA Fersad Delalović i Armin Vučkić.

Kako je istaknuto u ovaj objekat je do sada uloženo cca 5 miliona KM a kompletan objekat sa hotelom prostire se na 4000 m2. Ključ je danas dobio moderan poslovni centar a okviru kojeg će uskoro biti otvoren i hotel. Sve u svemu u novom poslovnom centru priliku za nova zapošljavanja dobiće oko pedesetero ključana.U sklopu poslovnog centra, pored Konzuma, biće otvoreno više poslovnih objekata, među kojima banka, frizerski salon,kafići, kladionica. Regionalni direktor Konzuma Miroslav Kokot ovom prilikom uručio je i novčani bon u iznosu od 5.000 KM Udruženju roditelja i djece sa posebnim potrebama „I mi se budimo“. Konzumova prodavnica u Ključu zapošljava devetnaestero građana Ključa. Općina Ključ sa svojom administracijom kao i Općinsko vijeće stali su iza ovog projekta izgradnje novog poslovnog centra a svoje zadovoljstvo u povodu otvorenja PC Tempic & FA iskazao je i općinski načelnik Nedžad Zukanović.