Ključki pčelari na međunarodnom ocjenjivanju meda osvojili 9 priznanja

posted in: Arhiva | 0

Općinski načelnik Nedžad Zukanović danas je upriličio prijem predstavnika pčelarskog društva “Pčela” Ključ koji su proteklog mjeseca u Semiču, u Republici Sloveniji učestvovali na međunarodnom ocjenjivanju meda i ostvarili zapažene rezultate. U konkurenciji od 223 uzorka iz zemalja okruženja ali i šire ključki pčelari osvojili su 9 priznanja i to jedno zlato, šest srebrenih i dva bronzana.

 

 

Među nagrađenim medom je i bagremov med Fadila Čarkića koji je u Semiču nagrađen zlatnim priznanjem za kvalitet. Općinskog načelnika Nedžada Zukanovića je tokom sastanka pohvalio rad ovog udruženja, te istakao kako općina Ključ prepoznaje njihov trud za koji se redovno izdvajaju poticaji iz općinskog bužeta.

Suad Kurbegović, predsjednik Saveza pčelara USK

 

Nedžad Zukanović, Općinski načelnik