Projekti održivog povratka u mjesnoj zajednici Sanica

posted in: Arhiva | 0

Općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović i Šef kabineta za izbjeglice i raseljena lica Vlade Republike Srpske Dragan Štrbac sa svojim saradnicima  u ponedjeljak su obišli povratnike na području Sanice i razgovarali o zajedničkim projektima i aktivnostima na rješavanju problema raseljenih osoba i povratnika. Štrbac je iznio da je posjeta bila veoma uspješna i da je sa načelnikom Zukanovićem razgovarao o stvaranju boljih uslova za povratak u ovu lokalnu zajednicu.

Kao jedan od prioritetnih problema izdvojen je projekat nastavka elektrifikacije jer ima povratničkih porodica koji i dalje žive bez električne energije. On  je istaknuo da je Ministarstvo izbjeglica i raseljenih lica RS izdvojilo sredstva za realizaciju ovog projekta, te da očekuje da svi preostali radovi vrlo brzo budu okončani. Razgovarano je i o novim projektima, za koje bi dio sredstava trebalo da osigura Ministarstvo za izbjeglice i raseljena lica, a dio sredstava bi osigurala Općina Ključ. Načelnik Općine prof. Nedžad Zukanović izjavio je da je zadovoljan sa saradnjom koju Općina Ključ ima sa ovim Ministarstvom, te izrazio nadu će se u skorije vrijeme stvoriti još bolji uslovi za održivi povratak.