Vatrogasna jedinica iz Ključa boravila u Norveškoj na obuci

posted in: Arhiva | 0

U periodu od 2. do 7. aprila 2016. godine vatrogasna jedinica iz Ključa boravila je u Vinjeu (Norveška) gdje su učestvovali u dvije akcije gašenja požara, te u simulaciji spašavanja u saobraćajnoj nesreći. Ovo je višegodišnja saradnja između norveške komune Vinje i općine Ključ.

 

Također, donirali su dva vozila u proteklom periodu vatrogasnoj jedinici u Ključu. Ovom prilikom u ime Civilne zaštite općine Ključ i u ime načelnika Nedžada Zukanovića, Armin Čahut šef CZ općine Ključ zahvalio se na ovakvom gestu i nada se da će biti još ovakvih i sličnih saradnji sa norveškom komunom Vinje. Tokom boravka u pomenutoj komuni, Armin Čahut je posjetio i načelnika te poljoprivrednu službu. Zahvalio se Nihadu Sijamhodžiću i Hidajetu Hidi Smajiću koji su bili domaćini i ugostili ih tokom njihovog boravka.