Uputstvo za ostvarivanje kantonalnih novčanih podrški u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji za 2016.godinu

posted in: Arhiva | 0

Služba za razvoj, privredu i zajedničke poslove općine Ključ obavještava poljoprivredne proizvođače da je Ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Unsko – sanskog kantona donio Uputstvo za ostvarivanje novčanih podrški u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji za 2016.godinu, broj:08-02-5521-2/16 od 06.05.2016.godine.

Pravo na novčane podrške ostvaruju korisnici/poljoprivredni proizvođači koji pored općih  uslova moraju ispunjavati i posebne kriterije za ostvarivanje novčanih podrški. Na propisanim obrascima poljoprivredni proizvođači pojedinačno podnose zahtjeve za ostvarivanje novčanih podrški u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji uz koje prilažu propisanu dokumentacju u Službu za razvoj, privredu i zajedničke poslove. Rokovi za podnošenje prijava i zahtjeva za ostvarivanje prava na kantonalne novčane podrške u 2016.godini se nalaze OVDJE

Odluka o vrsti, osnovnim kriterijima i načinu ostvarivanja novčanih podrški u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji iz Budžeta Unsko-sanskog kantona za 2016. godinu i Uputstvo za ostvarivanje novčanih podrški u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji za 2016.godinu može se preuzeti OVDJE.