Renovirana sala u MZ Sanica za Community Hub

posted in: Arhiva | 0

Danas je u Mjesnoj zajednici Sanica izvršena primopredaja renovirane sale. Sala je renovirana u okviru projekta "Jačanje uloge mjesnih zajednica u Bosni i Hercegovini" čiji donatori su Vlade Švicarske i Švedske, a projekt provodi UNDP BiH.  U sali je zamjenjena drvena stolarija plastičnom, dvoje vrata, rasvjeta i stavljen je novi itison.

Pored sale nalazio se toalet koji je također renoviran i dio iznad toaleta ozidan kako ne bi dalje prokišnjavao. Također, napravljena je i rampa za ulaz kolicima. Ideja ovog tzv. Društvenog centra ili Community hub-a jeste da građani s područja MZ Sanica imaju prostor za druženje, sastanke, edukacije i treninge, međutim isti u okviru projekta Mjesnih zajednica mogu koristiti ostale mjesne zajednice s područja općine Ključ za potrebe seminara, kurseva i edukacija. U ovom društvenom centru kroz gore pomenuti projekt biće nabavljena oprema u vidu računara, projektora i platna za projektor koji će služiti za sve građane u skladu sa kućnim pravilima koje će odrediti Savjet MZ-e. Koordinator za projekt ispred Općine Ključ, Azra Kujundžić, Koordinator za Mjesne zajednice Mediha Karadža, Šef službe za razvoj, privredu i zajedničke poslove, Šukrija Botonjić te Savjetnik općinskog načelnika Amir Hadžić, danas su posjetili MZ Sanicu, te su od strane izvođača i nadzora ispred UNDP-a primili ove radove koji su urađeni u skladu sa ranije definisanim predmjerom i predračunom radova.