Konstituisano Općinsko vijeće Ključ – nije izabran Predsjedavajući

U Ključu je danas održana konstituirajuća sjednica Općinskog vijeća Općine Ključ, ali nije izabran predsjedavajući, kao ni ostala radna tijela. Razlog je odustajanje od mandata vijećnice iz SDP-a, pa su svečanu zakletvu položila 24 vijećnika, dok CIK ne verifikuje mandat dvadeset i petog vijećnika odnosno sljedećeg kandidata sa liste ove stranke.

Puno je gorućih problema koje treba rješavati u Ključu, od odlaska mladih, do pokretanja drvne industrije Sanica. Stari i novi načelnik Nedžad Zukanović kaže da je zajednički interes da se život u Ključu učini boljim. Budžet općine je nešto veći od četiri miliona KM i svakako nedovoljan da se naprave veći pomaci. Različita ulaganja su većinom iz privatne inicijative uz djelimično učešće Općine. Otvaranje radnih mjesta u Ključu je trenutno jedini način zadržavanja stanovnika.

Izvor: rtvusk.ba