Ministar Jasmin Burnić posjetio JKP “RAD“ d.o.o. Ključ

posted in: Arhiva | 0

Ministar Ministarstva za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša Unsko-sanskog kantona, Jasmin Burnić, posjetio je dana 15.2.2017. godine Javno komunalno preduzeće „RAD“ d.o.o. Ključ.

U sklopu posjete izvršena je prezentacija uspješno realiziranog projekta „Pretovarna rampa za učinkovitije sakupljanje i transport otpada“ sa kojim je ovo javno komunalno preduzeće apliciralo kod Ministarstva za dodjelu sredstava iz ekoloških naknada u 2016. godini. Ukupna vrijednost projekta iznosila je 64.680,00 KM, od čega je Ministarstvo u skladu sa Programom raspodjele namjenskih sredstava Ministarstva za građenje, prostorno uređenje i zaštitu okoliša za 2016. godinu, podržalo projekat sa iznosom od 20.000,00 KM. Projektom „Pretovarna rampa za učinkovitije sakupljanje i  transport otpada“, izvršena je nabavka kamiona nosača rolo kontejnera, koji će komunalnom preduzeću obezbijediti redovan odvoz otpada sa područja općine Ključ, smanjiti zastoje u odvozu otpada, skratiti vrijeme odvoza otpada na deponiju, a samim tim i smanjiti troškove. Ovo je ujedno bila prilika da ministar Burnić istakne zadovoljstvo opremom koja je nabavljena, kojom su ojačani tehnički kapaciteti ovog preduzeća i da naglasi da će ovako dobri projekti imati podršku ovog Ministarstva u narednom periodu.