Ključ: Aktivnosti na pronalasku i uklanjanju neeksplodiranih ubojitih sredstava iz rijeke Sane

posted in: Arhiva | 0

Mine

Pripadnici specijalnog tima Federalne uprave Civilne zaštite u suradnji sa Službom za civilnu zaštitu i zaštitu od pozara općine Ključ danas su u Ključu sprovodili aktivnosti na pronalasku i uklanjanju neeksplodiranih ubojitih sredstava iz rijeke Sane na lokalitetu Velečeva.
Tom prilikom na bezbijedan način uklonjena je jedna eksplozivna naprava. Ronilačko-deminerski tim Federalne uprave Civilne zaštite danas je pretraživao dno rijeke Sane, na mjestu gdje je od ranije uočeno prisustvo nepoznatih eksplozivnih naprava
Na kraju je dogovorena saradnja sa članovima lokalnog Ronilačkog kluba „Vidra“ Ključ koji su ovom prilikom svojim kolegama pokazali mjesta na kojima su ustanovili da postoji opasnost prisustva neeksplodiranih sredstava.

Mine3

 

Mine2