Učenici OŠ “Velagići” u okviru CIVITAS projekta posjetili općinskog načelnika Nedžada Zukanovića

posted in: Arhiva | 0

cof

 

Učenici OŠ “Velagići” jutros su posjetili općinskog načelnika Nedžada Zukanovića, gdje u okviru predmeta Demokratija i ljudska prava provode implementaciju projekta “Sigurnost i bezbjednost učenika i građana”. Načelnik je razgovarao sa učenicima o njihovom projektu koji se odnosi na sve oblike sigurnosti za građane. Razgovaralo se o problemu  pasa lutalica, o bezbjednosti u saobraćaju i zaštiti imovine. Načelnik Zukanović je učenike iz OŠ “Velagići” upoznao s postupcima rada u rješavanju problema koji su u nadležnosti Općine, ali isto tako ih je upoznao da se “Informacija o stanju i sigurnosti” koju priprema Policijska stanica Ključ i koja kao takva ide na općinsko vijeće kako bi se i šire građanstvo moglo upoznati sa sigurnosnom situacijom na području općine Ključ, jer se sjednice vijeća prenose putem radio Ključa.

Kao i do sada predstavnicima osnovnih škola s područja općine Ključ i iz  CIVITAS projekta, načelnik Zukanović je obećao pomoć u implementaciji njihovih projekata i izrazio je zadovoljstvo uključivanjem učenika u društvene tokove lokalne zajednice.

cof