IZGRAĐENO I SANIRANO JEDANAEST KUĆA ZA POVRATNIKE I RASELJENA LICA

posted in: Arhiva | 0

Općina Ključ potpisala je ugovor sa Federalnim ministarstvom raseljenih osoba i izbjeglica, te korisnicima koji su zadovoljili kriterije Javnog poziva za obnovu i rekonstrukciju stambenih objekata.

Komisija za tehnički pregled, te predstavnici Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica, Fonda za povratak, Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH, nadzora „Institut za građevinarstvo“ Banja Luka i izvođača radova „Gratod„ Banja Luka je obišla predmetne objekte i izvršila tehnički pregled i primopredaju radova. Radovi su izvedeni po ugovoru i tehničkim propisima te su spremni za upotrebu.

Riječ je o implementaciji projekta Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica „Pod – projekat BH 4 DPSZ“.

Obnova jedanaest porodičnih kuća  odvijala se po principu Ključ u ruke.

Sa područja naše Općine ovim projektom obuhvaćeno je jedanaest porodica gdje je šest stambenih objekata izgrađeno od temelja do krova, dok je pet stambenih jedinica sanirano kako bi se stekli odgovarajući uslovi života.

Vrijednost ovog projekta je 384.000,00 KM.

Izvođač radova „Gratod“ Banja Luka