IZGRADNJA CENTRALNOG GRADSKOG GROBLJA U KLJUČU

posted in: Arhiva | 0

Ključ se godinama suočava s nedostatkom mjesta za ukop umrlih građana. Iz godine u godinu ovaj problem postaje sve izražajniji. Općina Ključ je obezbijedila građevinsko zemljište u naselju Huskići te su prvi radovi na izgradnji centralnog gradskog groblja u toku. Uređenje novog gradskog groblja radi se po regulacionom planu. U prvoj fazi  izvođeni su radovi na uređenju pristupnog puta i uređenju dvije parcele za ukop umrlih. Završetkom radova koji su planirani u prvoj fazi biće obezbijeđeno 200 grobnih mjesta. Urađen je priključak na vodovodnu gradsku mrežu.

Izvođač radova firma „Šim komerc“ o svom trošku izgradit će nadstrešnicu sa dvije česme.

Vrijednost ugovorenih radova je  24.814, 00 KM, a novac je obezbijedila Općina Ključ.