Posjeta Kantonalne uprave civilne zaštite Ključu

posted in: Arhiva | 0

Općinski načelnik Nedžad Zukanović danas je u svom kabinetu ugostio predstavnike Kantonalne uprave civilne zaštite. Tema sastanka je realizacija dva značajna projekta u sistemu zaštite i spašavanja i to uspostava sistema radio veza i geografsko informacionog sistema Kantonalne uprave civilne zaštite. Vrijednost ova dva projekta je milion konvertibilnih maraka, te su pored Kantonalne uprave korisnici projekta i službe civilne zaštite općina / gradova Unsko-sanskog kantona, a isti finansira Kantonalna uprava civilne zaštite.

Ovom prilikom razgovaralo se i o projektima od značaja za općinu Ključ, kao i realizacija mjera i aktivnosti iz Programa razvoja zaštite i spasavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća.

Načelnik Zukanović se zahvalio Kantonalnoj upravi civilne zaštite na dosadašnjim projektima koji su implementirani na području općine Ključ te ovaj sastanak samo potvrđuje opredjeljnost i jednih i drugih za buduću saradnju Kantonalne uprave i Općine Ključ.