Potpisani ugovori o dodjeli grant sredstava u okviru realizacije Dijaspora programa

posted in: Arhiva | 0

U zgradi Općine Ključ danas su potpisani ugovori o dodjeli grant sredstava u organizaciji Fondacije Mozaik i Općine Ključ u okviru realizacije Dijaspora programa. 

Ranije je potpisan Memorandum o saradnji, gdje su partneri potvrdili da će doprinijeti razvoju Dijaspora programa Općine Ključ kroz kreiranje zajedničkog Fonda sredstava  za dijasporu općine Ključ, za aktivnosti podrške i finansiranje biznisa. 

Općina Ključ je izabrala Paket 2 – kreiranje lokalnog Fonda za dijasporu od 80.000 KM u 2022. godini u koji Općina Ključ i Fondacija Mozaik ulažu po 40.000 KM.

Javni poziv “Investiraj u BiH” je objavljen na službenoj stranici Općine Ključ, a danas je potpisan ugovr sa aplikantima koji su zadovoljili uslove i kriterije Javnog poziva, a to su firme d.o.o. „Muslimović A&D“ Ključ i „GLOBAL VISION“ d.o.o. Ključ.

Općina Ključ nastavlja sa realizacijom projekata u kojima je naša dijaspora jedan od najpoželjnijih partnera.