Danas je u Ključu obilježen dan formiranja 5. Korpusa Armije RBiH

posted in: Arhiva | 0

Povodom 27. godišnjice formiranja 5. Korpusa Armije R BiH danas je u Ključu upriličena posjeta centralnom Šehidskom mezarju. Delegacija općine Ključ predvođena načelnikom Nedžadom Zukanovićem zajedno sa predstavnicima Vlade USK, predstavnicima komande korpusa, boračkih udruženja te Medžlisa IZ Ključ, polaganjem cvijeća i učenjem Fatihe odali su počast poginulim herojima odbrambeno-oslobodilačkog rata.

Nakon učenja Fatihe o važnosti formiranja 5. korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine kratko je govorio bivši komandant u redovima 5. Korpusa Armije RBiH, gospodin Amir Avdić.

U ponedjeljak će istim povodom biti održana Svečana akademija u Velikoj sali Doma kulture u Bosanskoj Krupi.

Povodom formiranja 5. Korpusa Armije RBiH čestitku je uputio Općinski načelnik:

Povodom obilježavanja 27. godišnjice od formiranja 5. korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, upućujem iskrene čestitke svim bivšim pripadnicima 5. Korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, demobilisanim borcima, ratnim vojnim invalidima te porodicama šehida i poginulih boraca.

Ovo je značajan dan i posebna prilika da se upute riječi hvale za herojsku i časnu borbu pripadnicima Armije RBiH.

Našim šehidima i poginulim borcima neka je vječni rahmet i veliko hvala za sve ono što su učinili da bismo živjeli u današnjoj slobodi.

OPĆINSKI NAČELNIK

Nedžad Zukanović, prof.