Održana 17.Internacionalna ključka regata

posted in: Arhiva | 0

U subotu 20.jula u Ključu je održana sedamnaesta po redu Internacionalna ključka regata koju tradicionalno organizuje Kajak-kanu klub Ključ. U najvažnijem sadržaju Ključkog ljeta i događaju godine u ovom gradu učestvovalo je preko 700 raftera sa oko 80 plovila na vodi. Pored domaćih ljubitelja raftinga, danas su rijekom Sanom, dionicom od Velečeva do Sokolova, plovili i mnogobrojni gosti i rafteri iz Švicarske, Slovenije, Njemačke,  Austrije, skandinavskih zemalja i Srbije.

Regatu je otvorio Općinski načelnik Nedžad Zukanović koji je tom prilikom svim učesnicima, a posebno gostima regate, poželio dobar provod. Nakon starta prva pauza je napravljena na Alinoj Luci gdje je organizovan zajednički doručak i osvježenje za sve učesnike. Poslije doručka najmasovniji vodeni karavan na ovim područijima uputio se prema plaži Zgon gdje su organizovani skokovi u vodu.Cilj regate je ribarski kamp Sokolovo nakon čega su se učesnici raftinga vratili na gradsku plažu Alina Luka gdje organizovan zajednički ručak i druženje uz bogat muzički program. Prezadovoljni organizacijom i ljubaznim dočekom u Ključu većina učesnika ovogodišnje Ključke regate već je sada rezervisala mjesto za iduću godinu.