Premijer Saračević: ne smiju biti usporeni procesi u DI Sanica

posted in: Arhiva | 0

Premijer Unsko-sanskog kantona Izudin Saračević je sa ministrima privrede i poljoprivrede Vidom Šantićem i Draganom Polimancem boravio juče u prvoj službenoj posjeti općini Ključ. Oni su se sastali sa sa općinskim načelnikom Nedžadom Zukanovićem i njegovim pomoćnicima te je razgovarano o projektima koje općinska administracija na čelu sa načelnikom ima u planu. Premijer Saračević ovom prilikom istakao je kako izvršna vlast kantona i svih općina mora biit jedinstvena s jednim ciljem a to je ovaranjem radnih mjesta i poboljšanje uvjeta zapošljavanja na cijelom prostoru našeg kantona. 

Tim povodom premijer Saračević dao je punu podršku načelniku Zukanoviću rekavši kako će Vlada biti vjetar u jedra načelniku i općini kada su u pitanju projekti koji se odnose na hidropotencijal ove općine. Predstavnici Vlade potom su zajedno sa predstavnicima organa uprave općine Ključ i direktorom ŠPD Unsko-sanskih šuma Đevadom Muslimovićem obišli i fabriku na Zgonu te Drvnu industriju Sanicu koja je bila i glavna tema razgovora. Premijer Saračević je istakao da ne smije biti zastoja u implementaciji projekta Sanice bez obzira što je u toku smjena upravljačkih struktura i činjenice da je skupština kantona odbila trogodišnji plan Unsko-sanskih šuma.

Premijer USK-a: Izudin Saračević

Načelnik općine Ključ Nedžad Zukanović:

 

 
 

Prilog:media-kljuc.ba