Turski investitor posjetio općinu Ključ i obišao potencijalne lokacije za izgradnju ribogojilišta

posted in: Arhiva | 0

Turski biznismen Yasin Ozpek koji je iskazao interes za investiranje u općinu Ključ boravio je u utorak sa svojim saradnicima u našoj općini. On je posredstvom Turske fondacije za razvoj odnosa između naše zemlje i Turske Bigmev već ranije iskazao interes za ulaganje u ribnjake, proizvodnju ribe i plasman na EU tržište. Na osnovu prethodno dogovorenog, Općina Ključ pripremila je pet lokacija za moguće investiranje. Općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović je ovom prilikom izrazio svoje zadovoljstvo posjetom turskog investitora te dao punu podršku ovoj namjeri, stavljajući na raspolaganje sve kapacitete općine Ključ.

Izjava Općinski načelnikKompanija gospdina Ozpeka datira od 1974. godine a unazad petnaest godina bavi se isključivo izvozom svojih proizvoda. Gospodin Ozpek kazao je kako očekuje podršku lokalne vlasti te izrazio svoje zadovoljstvo ponuđenim lokacijama i potencijalima kojima raspolaže općina Ključ te najavio ponovnu posjetu našoj općini krajem maja.

Prilog: www.media-kljuc.ba