U Ključu obilježena 23. godišnjica formiranja 5. Korpusa

posted in: Arhiva | 0

U povodu obilježavanja 23. godišnjice formiranja V Korpusa Armije RBiH, delegacija općine Ključ predvođena načelnikom Nedžadom Zukanovićem, zajedno sa predstavnicima boračkih udruženja, boračko-invalidske zaštite, Medžlisa IZ Ključ te nekadašnjih pripadnika V Korpusa, posjetili su danas šehidsko mezarje u Ključu, gdje su položili cvijeće i učenjem fatihe odali počast pogiulim pripadnicima iz redova V korpusa i Armije RBiH.

Sa ovog mjesta istaknuto je još jednom potreba za obilježavanjem značajnih datuma iz novije historije naše zemlje kao i očuvanje tradicije na tekovine Armije RBiH i poštovanje prema šehidima Bosne koje su ugradili svoje živote u temelje jedine nam države. Ovom prilikom upućn je i poziv svim građanima da se u što većem broju odazovu manifestaciji obilježavanja 510. Oslobodilačke brigade (čiju su okosnicu činili pripadnici ključko-sanske jedinice) koja će se 23. i 24. ovog mjeseca održati u gradu Ključu.