MZ Sanica asvaltirano novih 700 metara lokalne ceste

posted in: Arhiva | 0

Minstarstvo za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske posredstvom Fonda za održivi povratak financiralo je radove na asvaltiranje lokalnih cesta u MZ Sanica. Ovim je asvaltirana „Nova cesta“ i cesta uz groblje Dobajića koje vode prema „Željezničkoj stanici“ u Sanici u dužini od 700 metara, čija je vrijednost oko 60.000 KM.

Radi se o povratničkom naselju, a zahvaljujući inicijativi mještana, najviše Jadranka Zolaka ovaj projekat je apliciran ka pomenutom ministarstvu koje je odobrilo sredstva za njegovu realizaciju. Radove koji su završeni u nedjelju obišao je i općinski načelnik prof. Nedžad Zukanović koji je iskazao zadovoljstvo realizacijom ovog projekta ističući kako izgradnja i razvoj infrastrukture doprinose kvalitetnijim uslovima za život svih građana. Posebno je istakao zahvalnost Ministarstvu za izbjeglice i raseljena lica RS-a s nadom da će i ubuduće nastaviti sa uspješnom saradnjom.