Proslava rođendana 510. Oslobodilačke brigade

posted in: Arhiva | 0

 

U organizaciji boračkih udruženja i općine Ključ, danas je u Ključu obilježena godišnjica formiranja 1. Bosanske oslobodilačke a kasnije 510. brigade. Brojni pripadnici ove slavne jedinice iz skoro svih gradova Unsko-sanskog kantona, u prisustvu građana općine Ključ te najviših kantonalnih dužnosnika danas su se okupili na Trgu Alije Izetbegovića u Ključu kako bi uveličali ovu manifestaciju, proslavu rođendana 501. brigade. Nekadašnje pripadnike 510. postrojio je ratni komandant Amir Avdić a potom i predao report generalu Atifu Dudakoviću.

Nakon postrojavanja, u ključkom Domu kulture priređen je bogat kulturo-zabavni program uz rođendansku tortu koja je dijeljena posjetiocima. Prisutnima su se tokom akademije obratili načelnici općina USK-a, Premijer te ratni komandanti a mi vam prenosimo njihove izjave u povodu obilježavanja godišnjice formiranja 510. Oslobodilačke brigade.