OBILJEŽEN DAN SJEĆANJA NA LOGOR STARA GRADIŠKA

posted in: Arhiva | 0

Hrvatsko društvo logoraša srpskih koncentracijskih logora, pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, u sklopu programa „Da se ne zaboravi“ organizovalo je obilježavanje Dana logora Stara Gradiška.

 

U ime Općinskog načelnika općine Ključ svečanosti su prisustvovali i cvijeće položili na ulazu u bivši zatvor Stara Gradiška članovi općinske delegacije. Prisutni su mogli vidjeti i prizore potpuno devastiranog, zapuštenog i napuštenog nekadašnjeg zatvorskog kompleksa, kao i čuti živa svjedočenja bivših logoraša. Tokom 1992.godine u ovom kazamatu zatvoren je bio i veliki broj Ključana. U znak sjećanja na te žrtve prisutni su bili članovi Udruženja logoraša “Omer Filipović” Ključ i Premijer Kantona koji su se i obratili prisutnima i odali dužnu počast.

Da se ne zaboravi . . .