Potpisan Ugovor o rekonstrukciji sale za društveni centar u MZ Sanica

posted in: Arhiva | 0

Danas je u Općini Ključ u prisustvu načelnika općine Ključ Nedžada Zukanovića, te predstavnika UNDP-a i izabranog izvođača radova d.o.o. "Stan inženjering" kojeg zastupa direktor Ibrahim Kadić, potpisan Ugovor o rekonstrukciji sale odnosno prostora za društveni centar u mjesnoj zajednici Sanica. 

Ovaj prostor se nalazi u sklopu zgrade gdje su smještene porodice invalida i demobilisanih boraca, odnosno do malog igrališta NK "Omladinac".  Community hub ili društveni centar će biti rekonstruisan kroz projekt "Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH" i isti je finansiran od Vlada Švicarske i Švedske, a kojeg provodi UNDP.  Predviđena rekonstrukcija uključuje zamjenu stolarije, rekonstrukciju sanitarnog čvora, postavljanje rampe za invalide, zamjenu itisona i uređenje zidova. Vrijednost projekta iznosi ca. 9.850,00 KM, a rok za izvođenje radova je 30 dana od dana potpisivanja Ugovora. Imajući u vidu odličnu suradnju Općine Ključ kako sa UNDP-om, tako i sa Švicarskom i Švedskom vladom, općinski načelnik je istakao svoje zadovoljstvo planiranim aktivnostima i samim tokom projekta u koji je uključeno šest mjesnih zajednica s područja općine Ključ. Ovakva suradnja i spremnost općine Ključ da implementira projekte od značaja za građanstvo, te o prepoznatljivosti općine Ključ kao sigurnog i odgovornog partnera je podstrek za boljim i efektivnijim radom administracije u budućnosti, a sve u svrhu poboljšanja kvalitete života naših građana, ističe načelnik Zukanović.