Čestitka povodom 25. godina od formiranja Armije Republike Bosne i Hercegovine

posted in: Arhiva | 0

Svim pripadnicima Oružanih snaga BiH i Armije RBiH upućujem iskrene čestitke povodom obilježavanja 25-te godišnjice od osnivanja Armije RBiH. Svi naši pripadnici Armije, naši Šehidi čiji nišani nas opominju o velikim bitkama za suverenitet i jedinstvo Bosne i Hercegovine, svi građani, a posebno najmlađi pripadnici Armije koji su učestvovali u borbi tokom proteklog rata zaslužni su za odbranu suvereniteta i nezavisnosti naše zemlje i odbranu njenih građana.


Tužna je činjenica da su mnogi tokom te borbe dali svoje živote i nisu danas sa nama. Zato im mi trebamo odati počast tako što ćemo se i mi nastaviti boriti političkim sredstvima za slobodnu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu kako njihova žrtva ne bi bila uzaludna.

Naša dužnost je vječna obaveza obilježavanja značajnih datuma u historiji Bosne i Hercegovine, posjete Šehidskim mezarjima i posljednim počivalištima velikih sinova Bosne i Hercegovine.

Sretna Vam 25. godišnjica od formiranja Armije Republike Bosne i Hercegovine!

 

OPĆINSKI NAČELNIK

Nedžad Zukanović, prof.