Obilaskom centralnog Šehidskog mezarja u Ključu obilježen Dan Armije R BiH

posted in: Arhiva | 0

Danas je u Ključu na centralnom Šehidskom mezarju polaganjem cvijeća i učenjem Fatihe odana počast svim Šehidima i poginulim borcima koji su svoje živote ugradili u slobodu koju danas svi uživamo, a povodom 25. godišnjice od formiranja Armije Republike Bosne i Hercegovine. Prisutni su bili vjećnici Općinskog vijeća općine Ključ, predstavnici boračkih udruženja, udruženja invalida, udruženja šehidskih porodica i poginulih branitelja, direktori javnih ustanova i preduzeća te učenici OŠ "Ključ".

Nakon polaganja cvijeća na Spomen obilježje u Ključu prisutnima se obratio Općinski načelnik, Nedžad Zukanović koji je ovom prilikom istakao značaj obilježavanja historijskih datuma za Bosnu i Hercegovinu te je istakao da dok smo god živi treba da njegujemo i obilježavamo ove velike datume, a da u budućnosti upravo gledamo na našu djecu koji će biti dužni da i poslije nas nastave s obilježavanjem ovih datuma i sjećanja na najveće sinove naše domovine. Naša ljudska i moralna obaveza je da otrgnemo od zaborava veliku žrtvu naših sunarodnjaka koji su ono najvrijednije, a to je vlastiti život ugradili u temelje jedine nam domovine. Načelnik Zukanović je još jedanput uputio čestitke povodom 25. godina od formiranja Armije R BiH svim pripadnicima boračke populacije.