Javni poziv za organizacije civilnog društva za dostavu projektnih prijedloga koji su u skladu s razvojnim ciljevima općine Ključ

posted in: Arhiva | 0

Javni poziv

Općina Ključ poziva sve organizacije civilnog društva (OCD)/nevladine organizacije (NVO) iz Bosne i Hercegovine da dostave prijedloge projekata koji su u skladu sa razvojnim ciljevima općine Ključ iz sljedećih prioritetnih oblasti:

  • jačanje demokratskog društva : projekti koji pospješuju omladinski aktivizam ; omladinski projekti za razvoj društvenog života u lokalnoj zajednici , suzbijanje siromaštva i nezaposlenosti kroz neformalno obrazovanje, organizovanje radionica i pružanja pomoći u zapošljavanju
  • kultura : organizovanje manifestacija kulturno-umjetničkih sadržaja za zadovoljavanje potreba građana općine Ključ, afirmacija umjetničke produkcije građana općine Ključ (književnost, likovna umjetnost, muzika i sl.), promoviranje i afirmacija mladih stvaralaca, te očuvanje tradicije i kulturne baštine naroda BiH
  • socijalna zaštita : unaprjeđivanje kvaliteta života djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom , projekti koji se odnose na borbu protiv aktuelnih poroka u društvu; prevencija i liječenje ovisnosti, prevencija nasilja u porodici, maloljetničke delikvencije, zaštita fizičkog i mentalnog zdravlja, suzbijanje nasilja nad ženama
  • rekreativni sport – organizovanje manifestacija sportskog sadržaja za sve uzraste

Za više informacija o objavljenom Javnom pozivu pogledajte na linku ispod:

Javni poziv 2017 pdf