Poribljavanje rijeka Sane i Sanice

posted in: Arhiva | 0

_DSC0939 _DSC0945

_DSC0948

Članovi Sportskog ribolovnog društva “Ključ” iz Ključa izvršili su poribljavanje na rijekama Sani i Sanici. Ukupno je pušteno oko 400 komada potočne pastrme. Na ovaj način SRD Ključ održava i povećava riblji fond na rijekama Sani i Sanici.

Bitno je napomenuti da se ova aktivnost odvija u sklopu projekta kojim je SRD “Ključ” aplicirao prema Općini Ključ, a na osnovu otvorenog Javnog poziva te se planirane aktivnosti u skladu s projektom i provode, a u nedjelju se održava završna aktivnost škole ribolova na rijeci Sani.

Pored očuvanja ribljeg fonda i briga za ribolovne vode ovo su stalne aktivnosti Sportsko-ribolovnog društva Ključ.
Nadamo se da ćemo i u narednom peridu imati više mogućnosti i sredstava da još više i bolje povećamo broj ovakvih i sličnih aktivnosti… istakli su članovi SRD Ključ.