Čestitka općinskog načelnika Zukanovića povodom 15. septembra – Dana oslobođenja općine Ključ

U ime Jedinstvenog općinskog organa uprave i u svoje lično ime svim građanima Ključa u zemlji i inostranstvu upućujem iskrene čestitke povodom 15. septembra Dana oslobođenja općine Ključ.

Ovo je prilika da odamo priznanje i zahvalnost svim borcima Armije Republike Bosne i Hercegovine koji su uložili posljednji atom svoje snage u oslobođenju našeg grada.

Posebnu zahvalnost i obavezu osjećamo prema onima koji nisu više sa nama. Oni su ugradili svoje živote za slobodan grad Ključ za slobodnu Bosnu i Hercegovinu.

Upućujem izraze suosjećanja svim članovima  porodica šehida i poginulih boraca.

Čestitku upućujem sa željom da nam se nikad ne ponovi, da se ne zaboravi žrtva svih onih koji su svoje živote ugradili u temelje današnjeg slobodnog Ključa i našeg življenja u voljenom nam gradu.

Poštovani sugrađani, kao što su se borci borili za slobodan grad Ključ, na nama je obaveza da njihovu borbu nastavimo.

Sredstvo naše borbe neka bude: obrazovanje, tolerancija, suživot i želja za mirom.

OPĆINSKI NAČELNIK

Nedžad Zukanović, prof. s.r.