Povodom dana oslobođenja općine Ključ: Danas je upriličen obilazak šehidskih mezarja

posted in: Arhiva | 0

Danas je u sklopu obilježavanja 15. septembra, Dana oslobođenja općine Ključ upriličen obilazak šehidskih mezarja na području cijele općine. Porodice žrtava rata, članovi udruženja, predstavnici vjerskog, političkog, obrazovnog života, Općinska delegacija na čelu sa Općinskim načelnikom prof. Nedžadom Zukanovićem,  posjetila je Centralno šehidsko mezarje, proučila Fatihu, položila cvijeće i na taj način odala počast svim poginulim borcima u proteklom ratu zahvaljujući kojima mi slavimo 15. septembar. Načelnik Zukanović ovom prilikom pozvao je sve građane da u nedjelju uveličaju predviđenu svečanost, jer je to značajan datum za sve ključane.

U 11,30 sati upriličen je prijem ratnih komadanata, dobitnika ili porodica dobitnika ratnih priznanja „Zlatni ljiljan“, „Zlatna policijska značka“, “Srebrena policijska zvijezda“, „Srebreni štit“ i predstavnika boračkih udruženja kod Općinskog načelnika.

Evocirane su uspomene na poginule pripadnike Armije BiH čijom zaslugom danas slobodno koračamo po tlu naše zemlje.

Operacija Sana 95 (od 13.09. do 12.10.) broji 110 poginulih pripadnika Armije BiH, oko 950 ranjenih pripadnika Armije BiH i 75 ubijenih civila Bošnjaka u operaciji za koje niko nije odgovarao.