Kanton Sarajevo sufinansira projekat sanacije prilaza OŠ „Ključ“

posted in: Arhiva | 0

Na osnovu Zahtjeva za financijsku podršku u realizaciji Projekta sanacije devastiranog dvorišta i prilaza Osnovnoj školi “Ključ“ u Ključu, upućenom od strane Općine Ključ Ministarstvu za rad, socijalnu politiku, raseljena lica i izbjeglice Kantona Sarajevo, navedeno Ministarstvo je donijelo Odluku o odobravanju jednokratne novčane pomoći u iznosu od 10.000,00 KM.

Općinski načelnik Nedžad Zukanović i ministar Malik Garibija su potpisali Protokol o saradnji u cilju održivog povratka kojim su se strane sporazumjele o cilju, oblasti i obliku saradnje.

Općina Ključ je prihvatila novčanu pomoć Ministarstva sa iskrenom zahvalnošću, posebno ministru Garibiji, smatrajući je podrškom nastojanjima da se stvore što kvalitetniji uslovi za život stanovnika Ključa, u ovom slučaju prvenstveno učenicima i uposlenicima OŠ “Ključ“.

Za ukupnu realizaciju projekta potrebno je izdvojiti još dodatnih sredstava, a tu obavezu je Općina Ključ preuzela na sebe.