Dostojanstveno obilježena 25. godišnjica od oslobođenja općine Ključ

15. septembra 1995. godine, bitka za Ključ, vratila je ovome gradu najveće bogatstvo što ga čovjek može poželjeti i imati – slobodu!

Dan oslobođenja općine Ključ od fašizma, Ključankama i Ključanima, brojnim svjedocima tadašnjih mračnih ratnih vremena, nikako nije dât i nije poklonjen. Za taj Dan, za slobodu i za bolje sutra, brojni su sudionici odbrambenog rata položili svoje živote stvarajući put za sve one koji su došli nakon tog zlog vremena.

Slobodu dugujemo, prije svih, pripadnicima Armije Republike Bosne i Hercegovine, njih se posebno sjećamo i odajemo im zahvalnost.

Zahvaljujemo se svim gostima i sudionicima Programa obilježavanja Dana oslobođenja sa željom da zajedno, s ponosom čuvamo i dalje razvijamo nama najdraži grad.