Danas je u Kalabama obilježen Dan pogibije pripadnika 17 VKBBR-e.

posted in: Arhiva | 0

Danas je u Kalabama, općina Ključ obilježen Dan pogibije pripadnika 17. VKBBR-e. Polaganjem cvijeća i učenjem Fatihe uz prisustvo porodica poginulih boraca odala se počast za deset žrtava koji su poginuli braneći teritoriju Ključa. Prisutnima se obratio općinski načelnik Nedžad Zukanović, a ispred Medžlisa IZ efendija Zahid Šahman. Obilježavanju je prisustvovao i komadant 2. bataljona 17 VKBBR-e Salko Karajlić koji je istakao da općina Ključ zaista pridaje značaj obilježavanju ovakvih datuma te da je ovo bila sudbonosna bitka u kojoj je obustavljena ofanziva agresora, odnosno jedne od najelitnijih srpskih jedinica kojima je cilj bio da prodru do Laništa. Kao predsjednik udruženja 17 VKBBR-e najavio je obilazak svih šehidskih mezarja 25. novembra gdje su ukopani pripadnici ove brigade.

Na obilježavanju je prisustvovala i delegacija iz Sanskog Mosta.