Delegacija općine Ključ u Travniku povodom obilježavanja Dana šehida i otkrivanja spomenika 7. korpusu

posted in: Arhiva | 0

Prigodnim manifestacijama, prilagođenim epidemiološkoj situaciji, danas je u Bosni i Hercegovini, drugi dan Bajrama, obilježen Dan šehida.

Tim povodom načelniku općine Ključ, gospodinu Nedžadu Zukanoviću je upućen poziv da prisutvuje obilježavanju Dana šehida i obilasku novoizgrađenog spomen obilježja 7. korpusa u Travniku.

Općinki načelnik Nedžad Zukanović je s delegacijom općine posjetio Travnik te položio cvijeće na Šehidskom mezarju u Travniku. Na prostoru parka ispred travničkog Centra za kulturu, otkriven je spomenik 7. korpusu Armije Republike Bosne i Hercegovine, odnosno istinskim herojima koji su dobrim dijelom osigurali da ova naša država ostane i opstane u svojim granicama te je na novoizgrađenom spomeniku također položeno cvijeće ispred Općine Ključ i proučena Fatiha pred duše svih naših šehida.