UP Ključka dolina organiziralo Dane polja

posted in: Arhiva | 0

Udruženje poljoprivrednika Ključka dolina priredilo je ovog utorka manifestaciju Dane polja, u Ramićkom polju gdje je vršen ogled kukuruza. Pored članova udruženja poljoprivrednika, ovom događaju prisustvovali su i predstavnici,organa uprave općine Ključ, poljoprivredno-savjetodavne službe,

predsjednik kantonalnog udruženja poljoprivrdnika gosp. Husejin Selimović te predstavnici tvrtke DuPont Pioneer. Ogledi kukuruza vršeni su na parceli Raifa Pajića koja je zastupljena Pioneer-ovim hibridnim kukurzima koji je i inače svojom prisutnošću dominantan na prostoru kantona sa udjelom od 60% od ukupno zasijanih površina. Dani polja su ujedno prilika i za druženje farmera, koji bi u ovo jesenje vrijeme najviše trebali uživati u plodovima svoga rada. Međutim, zbog velikog kašnjenja poticaja sa federalnog nivoa, poljoprivrednici muku muče sa golim preživljavanjem.

 

 

More text goes here.