Uspješan uspon na vrh planine Vlašić u zimskim uslovima i dodjela priznanja

posted in: Arhiva | 0

Eko
U organizaciji udruženja „Ljubitelja prirode“ EKO-SPORT  KLJUČ“, grupa od 25 planinara boravila je za vikend na Vlašiću. Dana 02.12.2017. godine u jutarnjim satima krenuli su iz Ključa i nakon kraćeg razmještaja u rejonu Babanovca u vili Oaza krenuli su na početak planinarske staze Galica-Devečani-Paljenik.  Po jakoj mećavi, kroz maglu uspješno su se popeli do ispod Planinarskog doma na Devečanima, ali zbog iscrpljenosti 2 učesnika prekinut je uspon i svi su bezbjedno vraćeni na početni položaj. U večernjim satima upriličena je fešta za 25 učesnika gdje su se pridružili i prijatelji iz Travnika.

Planinaru Smajić Smaji dodijeljena je „Srebrena počasna značka„  za naročite zasluge i postignute rezultate u planinarskoj organizaciji od strane Planinarskog saveza BiH. Dana 03.12. 2017. dobrim planiranjem krenula je grupa od 15 planinara na čelu sa planinarskim vodičem Smajić Smajom u 08,45 h od Galice direktno na vrh Vlašića Opaljenik 1933 m.n.v.  Iako je bilo surovo vrijeme  -6 oC po vjetru, magla djelimično, snježni nanosi,  tehnička pomagala nemoćna (gps i gprs) grupa je uspješno izvela uspon u 11,30 h. U povrtaku sa vrha susreli su se sa planinarima iz Zenice, Travnika i Kaknja te toplim pozdravima nastavili povratak Galici i općini Ključ. Vođa aktivnosti je bio planinarski vodič Smajić Smajo.

eko3

eko2